Ugrás a fő tartalomra

3100 Salgótarján, Rákóczi út 60.


+3632310231

Széchenyi 2020

Hírek


2023. aug. 17.
GyA

  Észtek a szakképzés nógrádi centrumában

  Tizenhárom éve kapcsolódtak be nógrádi szakképzők az Európai Unió mobilitási programjába, s eddig a mi diákjaink, tanáraink utaztak külföldre tapasztalatszerzésre, illetve külföldi, szakmai gyakorlatokra, most azonban az ERASMUS+ keretében észt pedagógusok látogattak el hozzánk.

  Észtek a szakképzés nógrádi centrumában

  Észtek a szakképzés nógrádi centrumában 

   

   

  Tizenhárom éve kapcsolódtak be nógrádi szakképzők az Európai Unió mobilitási programjába, s eddig a mi diákjaink, tanáraink utaztak külföldre tapasztalatszerzésre, illetve külföldi, szakmai gyakorlatokra, most azonban az ERASMUS+ keretében észt pedagógusok látogattak el hozzánk. 

   

  A Nógrád Megyei Szakképzési Centrum (NMSzC) fennállása óta a harmadik alkalommal érkezett Nógrád megyébe, illetve Nógrád vármegyébe külföldi szakképző iskola delegációja, hogy tanulmányozza a szakképzési rendszerünket, megismerkedjen az itteni jó gyakorlatokkal, illetve országismereti és személyes benyomások által kerüljenek közelebb egymáshoz az Európai Unióban élők. Korábban egy Portugáliából, Bragából, tavaly pedig Olaszországból, Firenzéből jöttek pedagógusok az NMSzC technikumaiba, illetve szakképző iskoláiba, s vendégtanárként tanórákat is tartottak.  

  -Észt kollégáink érkezésének előzménye, hogy az ERASMUS+ program keretében tavaly mi is meglátogattuk Viljandiban az ottani szakképző központot. Megtapasztalhattuk, hogy a szocializmus évei után figyelemre méltó, korszerű iskolaépületekben, s a miénkhez hasonló iskolarendszerben hogyan folyik ott a szakemberképzés – közölte Baranyi Zoltán. Az NMSzC főigazgatója házigazdaként a Stromfeldben tartott előadásán a 14 fős észt delegációnak egy rövid országismereti bemutatót követően a magyar szakképzési rendszer lényegét ismertette. Kiemelve a tehetséggondozásnak, illetve a hátrányos helyzetű tanulók felzárkóztatásának az intézményes lehetőségeit, A sajátosságok és a közös problémák megbeszélése a Stromfeld után Balassagyarmaton az NMSzC Szondi György Technikum és Szakképző Iskolában, majd a tantermi, oktatótermi kereteken túl városnézéssel folytatódott. A viljandi oktatók látogatást tettek továbbá a Stromfeld oktatótermeiben  világörökségi palóc faluban, Hollókőben is, s az ötnapos útjuk során Eger és a fővárosunk nevezetességeivel ismerkednek majd. A záróvacsorát pedig a népművészetéről, s immár a konyhájáról is méltán híres Varsányban tartják. 

   

  Megosztás

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Szakember leszek IV. online pályaválasztási vetélkedő

  Szakember leszek IV. online pályaválasztási vetélkedő

  Szakember leszek IV. online pályaválasztási vetélkedő eredményei

  2024. jan. 22.
  GYA
  Zárórendezvény Balassagyarmaton és Salgótarjában.

  Zárórendezvény Balassagyarmaton és Salgótarjában.

  Zárórendezvény Balassagyarmaton és Salgótarjában. 2022-1-HU01-KA121-VET-000057340

  2023. szept. 28.
  BV
  Online vetélkedő (Szakember leszek) 2023

  Online vetélkedő (Szakember leszek) 2023

  „Szakember leszek IV.”- online pályaválasztási vetélkedő – 2023

  2023. szept. 5.
  Győri Andrea


  KIMIKK
  Egységes közadatkereső rendszerSzakképzési hét
  Széchenyi 2020

   • SZC logo fehér
   • Nógrád Vármegyei Szakképzési Centrum

    3100 Salgótarján, Rákóczi út 60.

   • Telefon: +3632310231

    E-mail: centrum@nmszc.hu

    OM azonosító: 203048

    Felnőttképzési nyilvántartás száma: E-001294/2015 | E/2020/000161


   2024Nógrád Vármegyei Szakképzési Centrum