Nógrád Vármegyei Szakképzési Centrum

SZC logo
 • Intézményeink
 • Hírek
 • Galéria
 • Közérdekű adatok
Széchenyi 2020

Hírek


2023. aug. 17.


GyA

  Észtek a szakképzés nógrádi centrumában

  Tizenhárom éve kapcsolódtak be nógrádi szakképzők az Európai Unió mobilitási programjába, s eddig a mi diákjaink, tanáraink utaztak külföldre tapasztalatszerzésre, illetve külföldi, szakmai gyakorlatokra, most azonban az ERASMUS+ keretében észt pedagógusok látogattak el hozzánk.

  Észtek a szakképzés nógrádi centrumában

  Észtek a szakképzés nógrádi centrumában 

   

   

  Tizenhárom éve kapcsolódtak be nógrádi szakképzők az Európai Unió mobilitási programjába, s eddig a mi diákjaink, tanáraink utaztak külföldre tapasztalatszerzésre, illetve külföldi, szakmai gyakorlatokra, most azonban az ERASMUS+ keretében észt pedagógusok látogattak el hozzánk. 

   

  A Nógrád Megyei Szakképzési Centrum (NMSzC) fennállása óta a harmadik alkalommal érkezett Nógrád megyébe, illetve Nógrád vármegyébe külföldi szakképző iskola delegációja, hogy tanulmányozza a szakképzési rendszerünket, megismerkedjen az itteni jó gyakorlatokkal, illetve országismereti és személyes benyomások által kerüljenek közelebb egymáshoz az Európai Unióban élők. Korábban egy Portugáliából, Bragából, tavaly pedig Olaszországból, Firenzéből jöttek pedagógusok az NMSzC technikumaiba, illetve szakképző iskoláiba, s vendégtanárként tanórákat is tartottak.  

  -Észt kollégáink érkezésének előzménye, hogy az ERASMUS+ program keretében tavaly mi is meglátogattuk Viljandiban az ottani szakképző központot. Megtapasztalhattuk, hogy a szocializmus évei után figyelemre méltó, korszerű iskolaépületekben, s a miénkhez hasonló iskolarendszerben hogyan folyik ott a szakemberképzés – közölte Baranyi Zoltán. Az NMSzC főigazgatója házigazdaként a Stromfeldben tartott előadásán a 14 fős észt delegációnak egy rövid országismereti bemutatót követően a magyar szakképzési rendszer lényegét ismertette. Kiemelve a tehetséggondozásnak, illetve a hátrányos helyzetű tanulók felzárkóztatásának az intézményes lehetőségeit, A sajátosságok és a közös problémák megbeszélése a Stromfeld után Balassagyarmaton az NMSzC Szondi György Technikum és Szakképző Iskolában, majd a tantermi, oktatótermi kereteken túl városnézéssel folytatódott. A viljandi oktatók látogatást tettek továbbá a Stromfeld oktatótermeiben  világörökségi palóc faluban, Hollókőben is, s az ötnapos útjuk során Eger és a fővárosunk nevezetességeivel ismerkednek majd. A záróvacsorát pedig a népművészetéről, s immár a konyhájáról is méltán híres Varsányban tartják. 

   

  Megosztás

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Zárórendezvény Balassagyarmaton és Salgótarjában.

  Zárórendezvény Balassagyarmaton és Salgótarjában.

  Zárórendezvény Balassagyarmaton és Salgótarjában. 2022-1-HU01-KA121-VET-000057340

  2023. szept. 28.


  BV

  Online vetélkedő (Szakember leszek) 2023

  Online vetélkedő (Szakember leszek) 2023

  „Szakember leszek IV.”- online pályaválasztási vetélkedő – 2023

  2023. szept. 5.


  Győri Andrea

  Félmillió forint értékű szerelvényeket, szerszámokat kapott adományként az NMSzC Borbély Lajos Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium a karbantartási és üzemeltetési termékek forgalmazásával foglalkozó, Bátonyterenyén nemrég nyílt vállalkozástól.

  Félmillió forint értékű szerelvényeket, szerszámokat kapott adományként az NMSzC Borbély Lajos Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium a karbantartási és üzemeltetési termékek forgalmazásával foglalkozó, Bátonyterenyén nemrég nyílt vállalkozástól.

  Félmillió forint értékű szerelvényeket, szerszámokat kapott adományként az NMSzC Borbély Lajos Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium a karbantartási és üzemeltetési termékek forgalmazásával foglalkozó, Bátonyterenyén nemrég nyílt vállalkozástól. A „fényszállító”-nak is nevezett Gilux Hungary adományával a villanyszerelő-tanulók gyakorlati képzését szeretné támogatni.

  2023. júl. 12.


  BV  • KIM
  • IKK
  • Szakképzési hét
  • Egységes közadatkereső rendszer
  Széchenyi 2020

   • SZC logo fehér
   • Nógrád Vármegyei Szakképzési Centrum

    3100 Salgótarján, Rákóczi út 60.

   • Telefon: +3632310231

    E-mail: viktor800103@gmail.com

    OM azonosító: 203048

    Felnőttképzési nyilvántartás száma: E-001294/2015 | E/2020/000161


   2023Nógrád Vármegyei Szakképzési Centrum